Není růže bez trní, aneb není člověka bez vady

6. září 2014 v 18:48 | Bája |  Words
Stejně jako krásná růže s trny může mít i člověk svoje chyby.
Stejně jako trny u růží i chyby některých můžou být k užitku, nebo jen obrannou reakcí. S tím už nic neuděláme, ať děláme co děláme. Ale trny růží jsou přece jen přírodním divem, ale chyby člověka jsou hříčkou omylů a nedorozumění lidí.
Možná právě proto máme rádi růže. Možná prrávě proto je ženy rády dostávají a třeba si tím připomínají, že i ony mají chyby a kvůli jejich chybám je mají lidé buď rádi a nebo naopak. Jak se musí cítit toková růže/žena, která si to neuvědomuje, své trny nepovažuje za něco krásného a neodolatelného. Může se stát, že ta žena pak zničí celý svůj život tím, že se uzavře celému světu a každému členu opačného pohlaví a dokonce i tomu svému? Stává se to, ale pak zase procitne a uvědomí si svou nevědomost a dá najevo změnu. Ale co když ji všichni odmítnou, protože tomu nevěří? Co má pak tato růže/žena dělat? Může se buď opět uzavřít a nebo se dále snažit a hledat někoho, kdo jí uvěří a bude stát po jejím boku.
Pokud máte někdo tento pocit, zamyslete se a zamilujte si svoje chyby. ať už jde o postavu, chování, povahu nebo jen o vkus k hudbě. Není to chyba, je to vaše přirozenost a to je to krásné na vás. Neuzavírejte se a dejte na vědomí okolí, že víte, že jste přirozená a že jste na to hrdá/ý. Protože uzavřít se světu vás může stát i život. Ať už jde o život, kdy dýcháte, ale je tím na mysli i ten život vaší osobnosti jako takové, protože každý jsme jiný a každý má své trny, které ho dělají odlišným a krásným.
Stejně jako u růží tak i u lidí se člověk občas o trny pořeže a je jen na něm jestli si dá příště pozor a nebo jestli udělá tu samou chybu. V tom případě vás může osočit, že vy jste špatní, nenormální nebo dokonce hnusní, ale nebude mít pravdu! Vy nemůžete za svoje trny a každý, kdo chce je vidí, ale když nechce, nebo kdo je dokonce přehlíží a nebere na ně ohled, tak právě ten je necitlivý vůči vašim trnům a vám samotným.
Někdo má dokonce tendenci se svých krásných trnů zbavovat a chovat se například jako tulipán nebo sedmikráska a napodobovat ostatní růže, ale tím, že se stane tulipánem nebo sedmikráskou, už nebude růží, která z něj měla být a už není tím, kým má být.
Některé trny nás mohou zaskočit a dokonce i vyděsit. Mohou to být naše trny nebo trny někoho jiného, ale když k nim budeme přistupovat jako k trnům, které nás mohou popíchat a zranit, je možné, že se o dé růže oddálíme a že ji necháme být, ale co když ta růže má i trny, které nemá žádná jiná a ty trny nás mohou zblížit a mohou nám být sympatické, to je pak už nikdy nepoznáme, nikdy si jich nevšimneme. Proto bychom měli každou růži poznat a poznat všechny její trny a zjistit, jestli nějaké trny nejsou právě ty, které hledáme už delší dobu a u nikoho je nenacházíme.
Trny, trny a zase trny... Každý koho máte rádi nějaké má a vy ho máte přesto rádi, to je důkazem, že jste vytrvali a našli jste ty trny, které vám jsou blízké, pokud nikoho takového nemáte, hledejte a najdete, protože každý z nás má někde ty trny, které sdílí s další růží...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama