Krásné oči a ohyzdné obrazy aneb krásná slova a ohyzdné poemy

28. května 2014 v 22:33 | Bája |  Time for my little myself
Zjištění samotné věci je velmi překvapující, na kolena srážející, ale i děsivé. Ač vím, že to tak nedopadne, mám z toho husí kůži. Ono najít svoji osobu v divadelním představení je samo o sobě zvláštností dějící se někdy častěji, než se nám vůbec zdá.
Představení s názvem Krásné oči a ohyzdné obrazy, kde vystupují mladí herci, i když jedním z nich je můj profesor, je až moc krásné na to, aby bylo zapomenuto. Tento příběh o mladé dívce, která v podstatě milovala svého přednášejícího víc než svého snoubence, upoutal pozornost mnoha lidí, ač na dnešní premiéře bylo necelých padesát diváků.
Hlavní děj v bytě kritika umění, muže, který nevědomky zapříčinil sebevraždu oné mladé dívky, byl plný zvratů, dechberoucích okamžiků i lechtivých poznámek a lichotek.
Nikdy bych nečekala, že se v něčem takovém uvidím, tedy, že mě v tom uvidí můj nejblížší. Dívka zklamána první kritikou nazvanou umělecká poprava se sesypala a slíbila si, že už nikdy nebude malovat, že nenamaluje jediný obraz.
Právě v této zápletce mě uviděl jeden z hlavních hrdinů. Po první vražedné kritice jsem se zařekla, že přestanu psát, že už nikdy nic nenapíši, ten, jež napsal onu kritiku, byl také můj velký vzor a obrovská autorita. Ale nyní vím, že by to, jako v případě mladé Alice, vedlo k totálnímu kolabsu mojí maličkosti.
Ještě bych chtěla dodat, že děkuji svému autoritovi a člověku, který mi dal naději a věří ve mně, že ho nezklamu a někam to dotáhnu.
Nejdůležitější věcí je však říci, že toto divadelní představení se zdivadelnilo a představilo na půdě Gymnázia pod Svatou Horou, mělo obrovský úspěch, a věřím, že se bude hrát ještě dlouhou dobu.
A je jedna věc, kterou bych chtěla poradit Alici, i když si to asi nepřečte. Holka, jdi si za svým snem, neohlížej se za kritikou od člověka, jenž o tobě neměl zdání!
Skončit to takto by bylo fajn, ale já mám ještě jeden vzkaz: Pane profesore, děkuji, že ve mně věříte. I když má reakce byla nečekaná a nejspíše i trochu přehnaná, ale jelikož to bolelo, muselo to nějak ven, tak vás stejně obdivuji a vzhlížím k vám.

A pro ty, kteří si našli čas si to přečíst, bych chtěla říci jen: Psala jsem, píši a psát budu, protože to je náplní mojí maličkosti, to slibuji spolu s tím, že se zaberu do svého nitra a někam to kurňa už dotáhnu, jelikož to je mým snem. (Doufám, že to nezní moc nafoukaně)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Anie Anie | E-mail | Web | 2. června 2014 v 7:50 | Reagovat

Ahojky, sleduju tvůj blog a tenhle článek se mi hróóóóóźně líbí! Líbí se mi, že do článků dáváš kousek duše a to je skvělé. :-D Anie

2 VitaCom VitaCom | Web | 22. června 2015 v 1:43 | Reagovat

cofidis půjčky pro páry :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama