Koloběh svitu

19. února 2014 v 12:09 | Bája |  Words
Pod záštitou mlhy ztrácí se za horizont, nespěchá, jakoby si užívá, že mizí z dohledu obecenstva, které ho jen s obdivem v očích mlčky pozoruje. Oranžový oblak ho nenápadně doprovází, postupně červená až krvaví. Jeho únik od pohledů zvědavců je zážitek, který si nikdo nenechá ujít a alespoň na okamžik se pozastaví a sleduje, jak se tento zázrak dostává na opačnou stranu, dál na západ. Pomalu se ztrácí až nakonec úplně zmizí i ten poslední a nejmenší kousek zapadne a toho dne se již nevrátí.
Do černočerné noci neočekávaně pronikne a začně měnit barvy nebes, opět si dává na čas a každou vteřinou je blíže ke svému plnému svitu. Barvami se jen hemží a je jimi přímo obohacen a prolezlý. Po několika hodinách se vyjasní a slastné paprsky se dotýkají spících obličejů a dodávají jim životní energii a chuť k životu.
Postupuje a pluje si oblohou rychlostí spokojenosti a blaženosti ze svého poslání, když se mu zachce, nebo když jen zatouží se schovat před zraky lidí, začne se opět ztrácet po záštitou mlhy...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama